Draugai

Monospektaklis „Natašos svajonė“,

pagal Jaroslavos Pulinovič pjesę.

Vaidina Deimantė Šipalytė,

Režisierius Nerijus Gedminas.

Jauna, vos 30 metų, rusų dramaturgė - Jaroslava Pulinovič jau yra tapusi įvairiausių literatūrinių premijų laureate. Rašytoja turi savo stilių, jos pjesės parašytos tarsi vienu įkvėpimu - sąžiningai ir karštai. „Pulinovič - vitalinės jėgos dramaturgė, gyvenimo jėgos, kurią ji kaskart atranda savo personažuose. Iš esmės tai – pilnaverčio gyvenimo troškimas - juos ir paverčia herojais. Kartu, tai toks stiprus troškimas, kuris lengvai gali nuvesti į susinaikinimą“ – teigia rusų teatro kritikas Pavelas Rudnevas. Dramaturgės pjesė „Natašos svajonė“ tai - „nusivylusios sielos, negalinčios susitaikyti su gyvenimu, kuriame nėra ir negali būti visiems vienodų galimybių, klyksmas“.

Spektaklyje pasakojama mergaitės iš globos namų Natalijos Baninos meilės ir nusikaltimo istorija. Paauglė, užaugusi aplinkoje, kurioje savo tiesas reikia ginti ir įrodinėti kumščiais, įsimyli žurnalistą iš vietinio laikraščio. Ar šis jausmas gali tapti jos laimingu bilietu į suaugusiųjų pasaulį? Ar tai bus dar vienas nusivylimas, kurių ir taip likimas Natašai nepašykštėjo?

Monospektaklyje vaidinanti Šiaulių Universiteto studentė Deimantė Šipalytė žengia pirmus savo žingsnius scenoje. Dabar dar niekas negali pasakyti, kaip susiklostys merginos santykiai su magišku teatro pasauliu – ar vaidyba taps jos gyvenimo būdu, ar liks tik hobiu. „Tai labai netipiška aktorė, – tarsi, einanti šalia savo personažo…“ – sako režisierius N. Gedminas. – Deimantė daugiau pasakoja ir aiškina, negu vaidina.“ Jaunoji aktorė, kurdama vaikų namų auklėtinės vaidmenį, nesistengia nei pateisinti kuriamo personažo nusikaltimo, nei sugraudinti žiūrovą. Ji tarsi konstatuoja – buvo taip. O ar galėjo būti kitaip, paliekama spręsti publikai…

 

Spektaklio trukmė 1 valanda ir 10 minučių