Draugai

Marie Markvard Andersen „Šokis“

Vaidina:

Rosetta - Aina Norgilaitė,

Leifas - Ričardas Bartašius, 

Šoka:

Dovilė Binkauskaitė/Roberta Leščinskaitė ir Darius Berulis,

Režisierius – Nerijus Gedminas,

Šokis ir judesys - D. Binkauskaitės ir D. Berulio.

Laisvojo Teatro repertuare „Šokis“ užima išskirtinę vietą. Sunku būtų jį priskirti konkrečiam žanrui – ar tai dramos spektaklis su šiuolaikinio šokio elementais, ar šokio spektaklis su teksto intarpais. Į šį klausimą gali atsakyt tik spektaklio kūrėjai – du aktoriai ir du šokėjai bei vaidinimo režisierius. Ir žinoma, žiūrovai.

Spektaklis pasakoja apie patį gražiausią žmogaus jausmą - apie meilę. Įsimylėjęs žmogus pasiryžta ir atlieka tai, apie ką galbūt niekada gyvenime nebūtų net drįsęs pagalvot. Noras būti šalia artimiausio žmogaus suteikia jėgų, įkvepia naujiems darbams, pasikeitimams.

Šiuolaikinės danų dramaturgės M. M. Andersen tekstas tapo priežastimi spektaklio kūrėjams paanalizuoti tamsiąją šio jausmo pusę.

Kas atsitinka, jeigu meilė yra vienpusė, be atsako? Kas, jeigu ji nesuteikia sparnus, o tampa svarmenimis prie kojų, jeigu supančioja, atimdama bet kokį gyvenimo džiaugsmą? Ir iš viso ar galima taip mylėti, kai kitas žmogus tampa vieninteliu tikslu ir vienintele egzistavimo prasme.. Ar galima taip atsisakyti savęs vardan kito? Užuojautos ar pagarbos vertas tas, kuris sugeba taip išgyventi ir jausti? Ar galima ir, ar reikia jam padėti? Ar įmanoma nutraukti tokius kankinančius ryšius? Nutraukti ir išeiti. Kur?

 Rosetta niekaip negali užmiršti ją palikusio mylimojo Leifo. Ji rašo jam laiškus, į kuriuos nesulaukia atsakymo. Mergina lanko šokio terapijos užsiėmimus, bando guostis ir gyventi pagal jų vadovo duotus nurodymus, bet palengvėjimo tai neatneša. Priešingai, ji vis labiau grimzta į depresiją..

"Simpatiškai... Subtiliai... Jausmingai... Jautriai... Tokie epitetai iškilo mintyse, stebint naujausią Laisvojo teatro kūrinį. M. Markvard Andersen pjesės interpretacijos – nepriklausomo teatro vadovo režisieriaus N. Gedmino sukomponuoto spektaklio „Šokis” visuma atrodė itin vienalytė, kur šokiu minimalus tekstas ne vien papildomas. Drįsčiau teigti – judesys, jo raiška čia nėra antraeilis dalykas, net atvirkščiai – dominuojantis veiksnys, pagrindinis veiksmo variklis..."

Violeta Milvydienė, KU Choreografijos katedros vedėja, docentė.

 "...Meilės tema – viena iš tų, kurios visuomet vienodai aktualios ir realios, patirtos ir patiriamos.

Tema, kuria prabilęs neprašausi užkabindamas žiūrovų emocijas, bet kažin ar pasakysi ką naujo. Tiesa, svarbu ne vien ką, bet ir kaip. (...).. su premjera „Šokis“ sugrįžęs Klaipėdos Laisvasis teatras entuziastingai žengia savo teatrinės kalbos kūrimo keliu, dėmesingai dėliodamas psichologiškumą, jaunatvišką dėmesį gyvenimo keistybėms ir minimalizmą į vientisą abėcėlę..."

Valerija Lebedeva  "Valsas užsimerkus" („Klaipėda/Durys“)

 Spektaklio trukmė 50 minučių.