Draugai

Vadim Levanov „Viens, du, trys!“

Veikia:

Lav – Ieva Sriebaliūtė, Greta Špokauskaitė,

Ira – Simona Žalaitė, Augustė Pociūtė,

Jana – Akvilė Šmotavičiūtė, Augustė Pociūtė

Budintis – Juras Jurkus.

Režisierius Nerijus Gedminas.


   Rusų dramaturgas Vadimas Levanovas savo pjesėje „Viens, du, trys!“ kalba apie aktualią šiandienos problemą – paauglių savižudybę. Autorius nekelia klausimų, kodėl tai vyksta ar ką reikia daryti, kad to nebūtų. Jis tiesiog konstatuoja faktą, atkuria trumputę realaus gyvenimo atkarpą. Iš tokio jo požiūrio ir gimė režisūrinis spektaklio sprendimas – tai, tarsi, realybės šou, kuriame viskas vyksta čia ir dabar. Spektaklio kūrėjai siekė sukurti tikrovės iliuziją. Skirtumas tik toks, kad žiūrovas puikiai supranta, kad tai tik spektaklis.
   Šios pjesės veikėjos – trys šiuolaikinės merginos. Jos rūko, geria brendį, klauso grupės „Nirvana“ muzikos ir kalba apie gyvenimą. Jos tiki, kad po mirties visos taps angelais, o rojuje jas pasitiks ir savo dainomis džiugins pats Kurt'as Cobain'as.
   Merginų kalba ir elgesys gali šokiruoti. Žinoma, spektaklio kūrėjai galėjo sušvelninti, atsisakyti kai kurių detalių. Bet mes sąmoningai pasirinkom tokį kelią, nes apie šią problemą negalima kalbėti puse lūpų. O ir pats autorius prašė mūsų „nepervaidinti“ ir siekti kuo didesnio autentiškumo...
   Įsivaizduokite, kad Jūs ėjote koridoriumi ir pro pravertas duris išgirdote trijų merginų pokalbį. Jums gėda taip stovėti ir klausytis, baisu nuo to, ką išgirdote, bet atsitraukti jau negalite.
   Prašome Jūsų nesutapatinti pjesės personažų su vaidmenų atlikėjomis. Ir gerbti jų atliktą darbą.
   Spektaklio trukmė – 45 min.

   Po spektaklio visada vyksta diskusija ir vaidinimo aptarimas..